17.12.2023 nauCAT
  •  Share on X

nauCAT©

U World on Water December 15.2023. možete vidjeti:

Prošli tjedan održan je godišnji SOLAS Big Boat Challenge u luci Sydney. Flota je bila 3 Super Maxija od 100 stopa i Mini Maxija od 6,60 do 70 stopa. U diviziji 100 stopa, Christian Becks', Juan Ks, Law Connect, vodili su ispred Andooa Comanchea i Sun Hung Kai Scallywaga. Anthony Johnston Reichel Pugh 72, URM Group, bio je pobjednik Mini Maxi Division. Zahvaljujemo Christianu Becku na korištenju snimke prijenosa uživo Law Connectsa za ovo izvješće.

Talijani su uletjeli u Auckland u povijesnoj Mack-Intyre Ocean Globe Race završnici do druge etape Nakon 36 dana i 7500 nautičkih milja utrke, Translated 9 I T je trijumfirao, osvojivši prvo mjesto u Line Honours, Provisional IRC i Flier Class, u etapi 2 Ocean Globe Racea. Pen Duick 6 iz Francuske zauzeo je drugo mjesto, završivši u 01:41:20 (NZDT). Spirit of Helsinki, Finska, bori se za 3. mjesto.

Max Maeder iz Singapura zadivljujuće je startao u muškom natjecanju Formula Kite na Svjetskom prvenstvu u jedrenju za mlade, pobijedivši u svih šest jedrenja i tako preuzeo uvjerljivo vodstvo nakon prvog dana utrke. Također je bilo više uspjeha za Ewu Lewandowsku i Juliju Mariju Żmudzińsku (Poljska), koje su nastavile svoju jaku formu i postale pet od šest u klasi 29er za žene. Bio je to također pozitivan dan na vodi za španjolske jedriličare, jer je Adriana Castro Nuñez porasla na vrh ženskog poretka Ilca 6, a Daniel i Nora Garcia de la Casa preuzeli su vodstvo u klasi Nacra 15.

Nakon 23 dana i 64 regate na Gran Canariji na SSL Gold Cupu sve je došlo do final foura i velikog finala. Uzbudljiv završetak inauguralnog Svjetskog nogometnog prvenstva u jedrenju. Sve je počelo s 56 nacija, koje su se kvalificirale na jezeru Neuchâtel da bi dospjele u finalnu seriju Gran Canaria s pet rundi natjecanja među 40 finala do ove faze. Vjetar je možda bio slab, ali kad je počelo odbrojavanje od pet minuta do utrke, napetost je bila jednaka uraganu. U jedrenju, utrka počinje puno prije startne puške dok se timovi bore za poziciju, s ciljem da startaju na savršenom mjestu pri najvećoj brzini. U ovoj borbi za naslov Svjetskog prvaka jedriličarskih nacija u jednoj utrci nema druge prilike. Sve ili ništa.

Osvajač zlatne medalje iz Tokija 2020. Matt Wearn, nastavio je s dobrim uspjehom iz 2023. pobjedom u klasi ILCA 7 ispred jake ekipe koja uključuje svoje kolege iz australske reprezentacije i Novozelanđanina 2022. svjetskog prvaka Toma Saundersa i osvajača brončane medalje na Svjetskom prvenstvu 2023. Georgea Gautreya. "Imali smo četiri sjajna dana utrke s jakim povjetarcem i dobrim valovima", istaknuo je Wearn. Odred ILCA 7 sada je usmjeren prema Svjetskom prvenstvu 2024., koje će se održati u domaćim vodama iz Adelaide Sailing Cluba od 24. siječnja.

Dan 2 na iQFOiL Games u Lanzaroteu donio nam je cjelodnevno uzbudljivo utrkivanje! Muška klasa prošla je kroz pet intenzivnih utrka, a predvodio je aktualni svjetski prvak, nizozemski moćnik Luuc Van Opzeeland. U međuvremenu, u klasi žena, Shanon održava svoju dominaciju nakon završetka 4 utrke.

Sam Goodchild je novi prvak IMOCA Globe serije nakon izuzetno dosljedne sezone 2023. Nakon što je završio na trećem mjestu u Return to Base, što je njegovo peto uzastopno treće mjesto u izvanrednoj debitantskoj sezoni, britanski jedriličar Sam Goodchild potvrđen je kao prvak IMOCA Globe serije za 2023. .. I došlo je na kraju godine kada je prošao oko 32.000 nautičkih milja u utrkama, prvi na brodu drugoplasiranog Holcim-PRB-a za veći dio Ocean Racea. Zatim je stao u Guyader Bermudes 1000, Rolex Fastnet Race, Défi Azimut 48 Hours i Transat Jacques Vabre. Jedreći zajedno s Antoineom Kochom u svim osim u Défi Azimutu, završio je na trećem mjestu u svima.

Izvor: boatson.tv

# jedrenje # regate # regatne vijesti # World on Water # Sailing TV channel # Boats on TV # boatson.tv # sailing news show