•  Share on X

nauCAT©

U World on Water June 092.2023. možete vidjeti:

Više od 20 godina nakon povijesnog susreta na Novom Zelandu između broda Amerigo Vespucci i Luna Rosse, "najljepši brod na svijetu" i momčad koja će predstavljati Italiju na 37. America's Cupu ponovno su ukrstili svoje pramce.

Takashi Okurasov Sled team bio je jedrilica s najboljim rezultatom tijekom dana testiranja promjenjivog, laganog povjetarca u zaljevu Follonica na 52 SUPER SERIES Scarlino Sailing Weeku. Prvaci na kružnim stazama 2021. osvojili su prvo i četvrto mjesto, dok je njihov najbliži suparnik za naslov do sada ovoga tjedna, Quantum Racing powered by American Magic, posustao s desetim mjestom u drugom plovu zbog ranog prelaska sa startne linije.

5. dan Dragon World Championships u Bodrimu u Turskoj doživio je pogrešan start na 6. utrci zbog velike promjene vjetra na stazi. SP utrka je ponovno pokrenuta uz stalni povjetarac od 7 čvorova.

Filipe Silva, iz Portugala, osvojio je Finn World Masters 2023. u Nea Iraklitsi, Kavala, Grčka. Laurent Hay iz Francuske je drugi, a Peter Mosny iz Slovačke na trećem.

Zbog prijetnje velikim grmljavinskim nevremenom samo je jedno jedrenje jedreno 3. dana na 52 SUPER SERIES Sailing Weeku. Quantum Racing powered by American Magic vratio se nakon razočaravajuće druge utrke u srijedu, kada su ukrali pobjednički pištolj Race 5 ispred nosa Vayua obitelji Whitcraft.

Sada idemo na ovotjedni Sailing Illustrated gdje je Tom Ehman raspravljao o najnovijoj priči o zaustavljanju u Newportu Ocean Racea.

Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u Bodrumu rano je padala kiša i bez vjetra. Kao posljedica toga, časnik regate Nino Shmueli zadržao je flotu na obali dok se uvjeti ne poprave. Flota je puštena u 11.15, a utrka 7 započela je oko 13 sati. Nažalost, promjena vjetra od 40 stupnjeva na prvom uzvjetru značila je da je prikazana N zastava. Dakle, utrka prekinuta.

Posljednja dva dana 52 Super Seriesa bila su prepuna akcije.
Tim Provezza Ergina Imréa osvojio je svoj drugi naslov zaredom danas u Toskani kada su nadoknadili devet bodova zaostatka u dva finalna plova i osvojili pobjedu na regati 52 SUPER SERIES Scarlino Sailing Week, dodajući svoj uspjeh u Saint Tropezu u Francuskoj prije samo tri tjedna.

Pred kraj Arhaus lučke regate u posljednjem krugu Biotherma je imala savršenu izvedbu s kojom je još više povećala vodstvo i odnijela pobjedu.
Team Holcim PRB završio je drugi, 11th Hour Racing Team treći, a Team Malizia četvrti.

Izvor: boatson.tv

# jedrenje # regate # regatne vijesti # World on Water # Sailing TV channel # Boats on TV # boatson.tv # sailing news show