22.10.2021 nauCAT
  •  Share on X

nauCAT©

U World on Water October 22.21 možete vidjeti:

42. izdanje regate Rolex Middle Sea sutra počinje iz glavnog grada Malte Vallette, a kruži oko Siciliji uz aktivne vulkane Etna i Stromboli. Flota od 120 jedrilica uključuje Comanche, Rambler 88, Maserati i ukupnog pobjednika utrke na posljednja dva izdanja, Elusive 2.

U finalu Star Sailors League Gold Cupa, Test Event 3, bila je borba između Švedske, Slovenije, Poljske i Austrije. Švedska je nježno i udobno čitala smjenu vjetra, Slovenija je sretno zaostajala za njima ostavljajući Poljsku na trećem mjestu ispred Austrije.

Čovječanstvo je oduvijek tražilo istraživanje i pomicanje svojih granica. Nemirni smo. Mi smo znatiželjni. To je ono što je dovelo do Clipper Race da pomogne tisućama ljudi da izađu iz svoje zone udobnosti i treniraju kako bi postali oceanski trkači. Već 25 godina Race Crew, iz svih sfera života, ima istu svrhu: otkrivanje osobnih granica i postići nešto izvanredno. Ocean je njihova regatna staza.

Dona Bertarelli i Yann Guichard, na golemom Trimaranu na solarni pogon, "Vjetrovi promjene". U pripravnosti su od 1. studenoga kako bi se okušali u Jules Verne Trophy, za najbrži prolaz oko svijeta.

Swan je okrunio svoje pobjednike u četiri klase Swan One Design Worlds, nakon tjedna kojeg su karakterizirali izazovni uvjeti. Pobjednički vlasnici i posade imaju pravo smatrati se najboljima na svijetu, nakon što su se izborili za vrh ljestvice najboljih u St Tropezu.

Finn World Masters 2021. u Mar Menoru, Murcia, u Španjolskoj, završen je prošlog petka. Valerian Lebrun iz Francuske već je bio osigurao prvenstvo, ali je ipak izašao jer je 'bio tamo iz zabave'. Europski Masters prvak 2019. Filipe Silva iz Portugala osvojio je drugo ukupno, dok je najbolji domaći jedriličar David Terol zauzeo treće mjesto.

U SA, Daniela Moroz, zatvorila je izvanrednih pet naslova uzastopce, na Svjetskom prvenstvu Formula Kite na talijanskom otoku Sardiniji, došavši s leđa u finalnom obračunu u pjenušavom zaljevu Oristano, kako bi osvojila željenu krunu.

34-metarski Spirit, One Hundred and Eleven Sloop, Geist, osvojio je dva priznanja na ovogodišnjoj prestižnoj dodjeli nagrada World Superyacht Awards. Geist je osvojio kategoriju jedrilice i prestižnu nagradu za jedrilicu godine. S duljinom od 33,9 metara, Geist ima puni deplasman od 65 tona i najveći je drveni slup, izgrađen u Velikoj Britaniji od jahte J klase, Shamrock 5, iz 1930-ih. Potpuno prilagođena, ručno izrađena unutrašnjost jedrilice je niz bešavnih krivulja izrađenih od drva iz održivog izvora.

Izvor: boatson.tv

# jedrenje # regate # regatne vijesti # World on Water # Sailing TV channel # Boats on TV # boatson.tv # sailing news show